Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjantem jest się zawsze, nawet po służbie

Data publikacji 15.05.2020

Spostrzegawczość poza służbą Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile przyczyniła się do szybkiego ustalenia miejsca pobytu zaginionych nastolatków. Funkcjonariusz wracał samochodem do domu i zauważył młodego chłopaka, którego rysopis odpowiadał poszukiwanemu. Dzięki temu, w krótkim czasie ustalono również miejsce przebywania zaginionej nastolatki.

Wczoraj na terenie gminy Szydłowo prowadzono działania w kierunku odnalezienia dwójki nastolatków. Z ustaleń wynikało, że poszukiwana przez pilskich policjantów 14-latka przebywa w towarzystwie 16-latka z województwa małopolskiego. Jego również poszukiwała rodzina i Policja. W działania poszukiwawcze zaanagżowano liczne środki m.in. Referat ds. Nieletnich, funkcjonariuszy Posterunku w Szydłowie, przewodnika psa służbowego oraz inne służby ratownicze. Kiedy policjanci referatu nieletnich byli blisko odnalezienia zaginonej, otrzymali informację od Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Andrzeja Latosińskiego, że odnalazł zaginionego16-latka. Policjant po służbie wracał do swojego domu, kiedy zauważył idącego ulicą młodego chłopaka. Trafnie wytypował, że jest to zaginiony. Po chwil ustalono dokładne miejsce pobytu dziewczynki. Nastolatkowie cali i zdrowi zostali przekazani rodzicom.

Prowadzone działania poszukiwawcze zawsze angażują liczne siły i środki policyjne oraz pozostałe służby ratownicze. Apelujemy o dpowiedzialną postawę zwłaszcza do młodych ludzi. Jedno nieprzemyślane zachowanie może spowodować, że z uwagi na prowdzone działania, pomoc poszkodowanym w innych zdarzeniach nie będzie mogła dotrzeć na miejsce równie szybko. Dziękujemy za przekazywane nam informacje w sprawie oraz za pomoc wszystkich służb, które pomagały w odnalezieniu zaginionych.

mł. asp. Jędrzej Panglisz