KPP Piła

DOBÓR DO POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
CAŁODOBOWY BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
Sprawdź swoje punkty karne
Głuchoniemi
Dopalacze kradną życie
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację?
Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
OCHRONA PRAWNA FUNKCJONARIUSZY

Najczęściej czytane

 1. NOWE ZDJĘCIA! Rozpoznajesz osoby na zdjęciach? Zadzwoń!

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Piły. Nieznany sprawca podbiegł do kobiety i ukradł jej torebkę z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek młodych mężczyzn, którzy mogą mieć wiedzę na temat zdarzenia i pomóc w ustaleniu sprawców. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby ze zdjęć, prosimy o kontakt z Policją.

 2. 68-latek ukradł pieniądze i w tajemnicy przed żoną zakopał je

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 68-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły przebywając w przychodni lekarskiej ukradł jednemu z pacjentów portfel, w którym znajdowało się 500 zł i 560 dolarów. Jednak w tajemnicy przed żoną senior spakował gotówkę w torbę foliową i zakopał daleko od swojego domu. Pilscy kryminalni odzyskali w całości skradzione pieniądze. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 3. 50-letnia kobieta kopała i szarpała swojego psa na ulicy – usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 50-letnią kobietę. Pijana mieszkanka Piły w centrum miasta szarpała i kopała swojego psa na ulicy. Jeden ze świadków zdarzenia o sytuacji poinformował dyżurnego pilskiej komendy. Nieodpowiedzialna właścicielka czworonoga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Teraz pies przebywa w schronisku, gdzie jest bezpieczny.

 4. Policjanci zatrzymali złodzieja paliwa

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły kradł paliwo ze stacji benzynowych mieszczących się na terenie Piły. Podróżował trzema pojazdami i zakładał na nie kradzione tablice rejestracyjne. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na łączną kwotę ponad 3,5 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

 5. Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej. Przepisy obowiązujące od 7 listopada 2019 roku

  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.

 6. Podsumowanie akcji ZNICZ 2019

  Od ubiegłego czwartku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Prewencji, a także pilscy kryminalni w ramach ogólnopolskiej akcji "Znicz 2019" czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu pilskiego, a także odwiedzających miejsca zbiorowego pochówku. Ten świąteczny okres w powiecie pilskim upłynął spokojnie.

 7. Uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej

  W Komendzie Powiatowej Policji w Pile z okazji Dnia Służby Cywilnej odbyła się uroczysta zbiórka. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki pracownikom cywilnym wręczył wyróżnienia i nagrody, składając serdeczne podziękowania za profesjonalizm oraz zaangażowanie w codziennej pracy.

 8. Zbrodnia nie ma płci

  Crime has no gender - to kolejna edycja kampanii medialnej: EU Most Wanted - najbardziej poszukiwani przestępcy Europy. Czy kobiety są zdolne do popełniania tak poważnych przestępstw jak mężczyźni? Wizerunki najbardziej poszukiwanych przestępczyń zamieszczone na stronie EU Most Wanted udowadniają, że tak. W nowej kampanii organów ścigania UE wszyscy przestępcy - obu płci - są poszukiwani za najpoważniejsze przestępstwa: takie jak morderstwa, handel narkotykami, oszustwa, kradzież i handel ludźmi. Pomóż nam prosimy wyśledzić te osoby i sprawić, że poniosą odpowiedzialność za swoje czyny. Skontaktuj się z nami.

 9. Spektakl dla seniorów

  Na Sali Widowiskowej w Regionalnym Centrum Kultury Pile odbył się spektakl profilaktyczny skierowany do seniorów pt. „Seniorze bądź bezpieczny”. Pomysł na nową formę edukacji bezpieczeństwa seniorów został zainicjowany przez policjantów z pilskiej komendy.

 10. Sierż. Krzysztof Mrozek wskoczył do rzeki, aby ratować kobietę

  Po otrzymaniu informacji o desperatce, która wskoczyła do rzeki, dyżurny na miejsce skierował wszystkie policyjne patrole. Sierż. Krzysztof Mrozek z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wskoczył do rzeki, a jego kolega z patrolu rzucił linkę holowniczą do wody. Szybkie i zdecydowane działania mundurowych uratowały 29-letnią mieszkankę Piły.