Na pokładzie Gordaliny rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na pokładzie Gordaliny rozmawialiśmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile przy wsparciu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile zorganizowali akcję profilaktyczną pn. "Porozmawiajmy o wodzie na wodzie". Podczas rejsu czarterowego tramwajem wodnym "Gordaliną" funkcjonariusze promowali przewodnie hasło imprezy: "Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek!"

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro, rzeka, morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także wiele zagrożeń. To przede wszystkim w trakcie takiego wypoczynku liczy się nasza uwaga i przezorność.

13 sierpnia br. na pokładzie tramwaju wodnego „Gordalina” o bezpieczeństwie, zachowaniu zdrowego rozsądku i ostrożności rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Akcja pn. „Porozmawiajmy o wodzie na wodzie” została zorganizowana w ramach ogólnopolskich działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą:.

Uczestnicy czarterowego rejsu Gordaliną dowiedzieli się m. in. co powinny ze sobą zabrać wybierając się nad wodę, gdzie wolno się kąpać, jak bezpiecznie się opalać, kiedy należy wyjść z wody, jak pomóc sobie samemu w sytuacji kryzysowej, na przykład, kiedy zachłyśniemy się wodą i o wielu innych ważnych, elementarnych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

Podczas rejsu dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali upominki z hasłami przewodnimi „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze życzyli wszystkim słonecznych i przede wszystkim bardzo bezpiecznych wakacji. Dziękujemy za wsparcie akcji Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Pile.


Podkom. Żaneta Kowalska