Świąteczna Akcja Policji i Straży Leśnej - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Świąteczna Akcja Policji i Straży Leśnej

Data publikacji 19.12.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Zdrojowa Góra rozpoczęli świąteczną akcję, której celem jest zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w komplekasach leśnych. Za samą kradzież drzewka z lasu policjant lub strażnik może nałożyć mandat w kwocie do 500 zł. W przypadku kradzieży o dużej wartości, sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, w tym okresie tradycyjnie co roku szukamy tego najpiękniejszego symbolicznego drzewka. Przystrojone drzewko świerku jest nieodłączną ozdobą w czasie Świąt. Pamiętajmy jednak, by kupować choinkę w sprawdzonych miejscach i punktach sprzedaży. Samodzielny wyrąb drzewka z lasu stanowi wykroczenie z działu szkodnictwo leśne, polne i ogrodowe Kodeksu Wykroczeń.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile i funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Zdrojowa Góra rozpoczęli wspólną świąteczną akcję, która polega na poprowadzeniu kampanii profilaktyczno-informacyjnej oraz podjęciu wspólnych patroli na rzecz zwalczania przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego, przyrodniczego, kłusownictwa, a także szkodnictwa łowieckiego oraz zwalczanie przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa i kłusownictwa rybackiego i wędkarskiego.

Przypominamy!

Kradzież drewna z lasu, którego wartość przekracza 500 zł jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o wartości mniejszej niż 500 zł może skończyć się mandatem karnym nawet 500 zł. Dlatego policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.


Podkom. Żaneta Kowalska