Policjanci na podstawie nagrań z monitoringu ustalili sprawców wykroczeń - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci na podstawie nagrań z monitoringu ustalili sprawców wykroczeń

Data publikacji 30.11.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile m.in. na podstawie monitoringu miejskiego ustalili dwóch mężczyzn, którzy na terenie miasta Piły popełnili szereg wykroczeń. 30-letni mieszkaniec Bydgoszczy uszkodził w centrum miasta baner reklamowy, a jego rówieśnik z Piły usłyszał cztery inne zarzuty. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów. Zostali ukarani karami grzywny.

Kilka tygodni temu policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji z pilskiej komendy przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu baneru reklamowego. Pokrzywdzony nie potrafił precyzyjnie powiedzieć kiedy dokładnie doszło do zniszczenia mienia, jednak funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem sprawcy. Straty oszacowano na kwotę 500 zł.

Mundurowi bardzo szczegółowo zaczęli przeglądać nagrania z monitoringu miejskiego, a także analizować wszystkie zebrane materiały w tej sprawie. Policjanci zauważyli na jednym z nagrań, jak młody mężczyzna niszczy baner reklamowy w centrum miasta. Trwało to kilka minut. W wyniku pracy operacyjnej policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń ustalili, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć przyczyn swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Został ukarany karą grzywny.

Podczas gdy policjanci analizowali nagrania z monitoringu miejskiego zauważyli, że inny nieznany mężczyzna w centrum miasta popełnia szereg wykroczeń. Zaśmiecał ulicę, oddawał mocz w miejscu publicznym, niszczył mienie oraz popełnił wykroczenie w ruchu drogowym, narażając siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Policjanci ustalili, że sprawcą szeregu popełnionych wykroczeń jest 30-letni mieszkaniec Piły. Również przyznał się do wszystkich zarzutów i został ukarany karą grzywny.


 

Podkom. Żaneta Kowalska