Aktualności

Kierujący pod wpływem narkotyków i bez uprawnień do kierowania, pasażer poszukiwany. Obaj z narkotykami

Data publikacji 20.11.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem osobowym był pod wpływem narkotyków i posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego kolega pasażer był poszukiwany do odbycia kary w Areszcie Śledczym. Dodatkowo policjanci u mężczyzn zabezpieczyli narkotyki w postaci tabletek ekstazy, marihuany i amfetaminy. Za popełnione przestępstwa grozi im do kilku lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Opel Astra. Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że kierowca z pasażerem dość dziwnie się zachowują. Po przebadaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że mężczyźni są trzeźwi, jednak mundurowi postanowili bardziej szczegółowo przyjrzeć się podróżującym mieszkańcom Słubic i Suwałk.

Podczas sprawdzenia mężczyzn, funkcjonariusze ujawnili przy nich narkotyki. Kierujący miał przy sobie 4 tabletki ekstazy, a jego kolega łącznie 15 porcji marihuany i amfetaminy. Policjanci podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem narkotyków postanowili zbadać to. Okazało się, że się nie mylili. Po przeprowadzeniu badań, w organizmie mężczyzny wykryto amfetaminę, metaamfetaminę, kokainę i marihuanę. Dodatkowo po sprawdzeniu, okazało się, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. A pasażer był poszukiwany do odbycia kary w Areszcie Śledczym.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego pojazdem 33-letniego mieszkańca Słubic oraz pasażera 24-letniego mieszkańca Suwałk. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą przed Sądem. Grozi im nawet do kilku lat więzienia.


Podkom. Żaneta Kowalska