Aktualności

Kryminalni zabezpieczyli 150 porcji narkotyków i zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich

Data publikacji 24.10.2018

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch braci, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania zabezpieczyli łącznie 150 porcji marihuany oraz doniczki z roślinami konopi indyjskich. Za popełnione przestępstwo grozi odpowiednio kara do 8 i 3 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że dwóch mężczyzn mieszkających w centrum Piły może być w posiadaniu narkotyków. W związku z tym policjanci doprecyzowali szczegóły i weszli na ustaloną wcześniej posesję. Na miejscu zastali dwóch braci, którzy wizytą funkcjonariuszy byli zupełnie zaskoczeni.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili w pokoju na podłodze doniczki z roślinami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Na pytanie policjantów, do kogo należą rośliny, panowie odpowiedzieli, że znaleźli. Policjanci w mieszkaniu dodatkowo zabezpieczyli 150 porcji marihuany ukrytych w komodzie. Środki odurzające zapakowane były w woreczki foliowe.

Nielegalny towar został natychmiast zabezpieczony przez policjantów, a bracia trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani, to mieszkańcy Piły w wieku 22 i 38 lat. Teraz za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 8 i 3 lat.


 

podkom. Żaneta Kowalska