Jesienna Biesiada Pokoleniowa i Piknik Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Jesienna Biesiada Pokoleniowa i Piknik Bezpieczeństwa

Data publikacji 16.10.2018

Pokazy sprzętu, technik interwencji, pierwszej pomocy, stoisko promocyjne, symulator dachowania, konkurencje sportowe, to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników Jesiennej Biesiady Pokoleniowej oraz Pikniku Bezpieczeństwa. Była to znakomita okazja do spotkania się z mieszkańcami naszego regionu oraz integracji służb mundurowych. Organizatorami spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Powiat Pilski.

13 października br. na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile odbyła się Jesienna Biesiada Pokoleniowa oraz Piknik Bezpieczeństwa. Organizatorami przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Pile oraz Powiat Pilski. Uczestników przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski, który podkreślił, jak ważne jest bezpieczeństwo, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Głos także zabrał Szef pilskich strażaków bryg. Rafał Mrowiński oraz Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile przygotowali stoisko promocyjne. Mieszkańcy powiatu pilskiego mogli z bliska przyjrzeć się policyjnym radiowozom, umundurowaniu oraz urządzeniom, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł wsiąść do pojazdu, zobaczyć ich wyposażenie oraz włączyć sygnały świetlne bądź dźwiękowe, z czego bardzo chętnie korzystały dzieci. Podczas festynu policjanci także odpowiadali na pytania dotyczące obowiązujących przepisów.

Jedną z atrakcji był także symulator dachowania. Urządzenie to pozwoliło mieszkańcom powiatu pilskiego doświadczyć osobiście jak wygląda dachowanie samochodu z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Symulator dachowania to urządzenie, które umożliwia użytkownikom pojazdów samochodowych doświadczenia sytuacji wypadku z dachowaniem. Podstawowym celem jest uzmysłowienie kierowcom oraz przyszłym użytkownikom dróg, jak istotne jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa na drogach, aby uniknąć skutków powypadkowych.

Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych wiele niespodzianek i konkursów. Dzieci otrzymywały od policjantów edukacyjne książeczki, krzyżówki oraz odblaskowe elementy. Funkcjonariusze wykonywali także pamiątkową daktyloskopię oraz prezentowali alkogogle i narkogogle. Wiele osób, które odwiedziło policyjne stoisko korzystało także z możliwości wykonania zdjęcia sygnalitycznego.


Przedsięwzięcie wsparli: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Szkoła Policji w Pile, PWSZ w Pile, Szkoła przy Teatralnej w Pile, Philips Lighting Piła, Skoda, Leroy Merlin, Mrówka, Instytut Kreatywności i Biznesu Tarnowskie Góry, Świat Zabawek Galeria Vivo. Serdecznie Dziękujemy!!!


 

podkom. Żaneta Kowalska / foto: Powiat Pilski