Turniej sprawności fizycznej „Sport Zamiast Uzależnień!” - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Turniej sprawności fizycznej „Sport Zamiast Uzależnień!”

Data publikacji 16.11.2017

Trzyosobowe drużyny reprezentujące szkoły średnie powiatu pilskiego zmierzyły się w turnieju sprawności fizycznej w ramach projektu „Sport Zamiast Uzależnień”, który odbył się w hali sportowej przy Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile. Młodzież zmierzyła się w przygotowanym przez policjantów torze przeszkód, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. W przedsięwzięciu nie zabrakło sportowych emocji, a także refleksji na temat różnego rodzaju używek. Turniej uświetnił swoją obecnością polski żużlowiec, wicemistrz świata Jarosław Hampel.

Dopalacze, narkotyki oraz inne używki stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie są w Polsce ustawowo zakazane. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia. Bardzo ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Należy reagować, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiać, gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia...

15 listopada br. od przekazania takich właśnie treści rozpoczął się Turniej Sprawności Fizycznej w ramach projektu „Sport Zamiast Uzależnień". W przedsięwzięciu udział wziął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysław Pochylski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile kom. Mariusz Wiśniewski, Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile Pani Urszula Mrall. Gościem specjalnym ze świata sportu, który swoją obecnością uświetnił turniej był polski żużlowiec, wicemistrz świata Jarosław Hampel. Turniej powstał z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Pie i Starostwa Powiatowego w Pile, a głównym organizatorem było Stowarzyszenie Orlik Piła.

Po krótkim wykładzie przeprowadzonym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile, zaprezentowano uczestnikom turnieju oraz gościom spot pn. „Linia życia”, który został przygotowany przez pilskich policjantów oraz uczniów z klas o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile dwa lata temu. Po dyskusji i napływającej refleksji na temat różnego rodzaju używek, rozpoczęły się sportowe rozgrywki wśród delegacji uczniów szkół średnich z powiatu pilskiego.

Tor przeszkód został przygotowany na wzór tego, który muszą pokonać kandydaci do służby w Policji. Jak oświadczyli uczniowie rzetelnie przygotowywali się do zawodów, aby dobrze wypaść w klasyfikacji. Jak ocenili sędziowie, wszyscy uczestnicy turnieju zdali egzamin na bardzo wysokim poziomie. Część uczniów oświadczyło, że myślą o zawodzie policjanta. Podczas turnieju nie zabrakło prawdziwych, sportowych emocji!

W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli:

I miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile,

II miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile,

III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.


W klasyfikacji indywidualnej kolejno miejsca zajęli:

I miejsce – uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile,

II miejsce – uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile,

III miejsce – uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile.

Celem turnieju było uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy i innych używek oraz zachęceniu młodych ludzi do uprawiania sportu, który ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Dziękujemy za wsparcie projektu Panu Staroście Pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu, Panu Jarosławowi Hampelowi, Stowarzyszeniu Orlik oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.


podkom. Żaneta Kowalska / foto: Powiat Pilski