APELUJEMY! - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

APELUJEMY!

Data publikacji 20.05.2020

"Szanowni Państwo - nie dajcie się oszukać!" W ciągu zaledwie kilku dni 10 seniorów na terenie województwa wielkopolskiego straciło blisko pół miliona złotych.

Oszuści wykorzystując społeczne zaufanie podają się za funkcjonariuszy Policji, CBŚ lub prokuratora i wyłudzają pieniądze od osób starszych. W ciągu ostatniego tygodnia na terenie województwa wielkopolskiego 10 seniorów straciło blisko pół miliona złotych.

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo apelujemy o nieprzekazywanie pieniędzy osobom podającym się za funkcjonariuszy, prokuratorów lub innych przedstawicieli urzędów i instytucji. Policjanci lub prokuratorzy nigdy nie zażądają od nikogo żadnej gotówki. Oszuści mogą próbować także innych sposobów na wyłudzanie pieniędzy, takich jak np. informowanie o fałszywym wypadku, rzekomym aresztowaniu przez Policję lub innych sytuacji, w których przekazanie dużej ilości gotówki będzie niezbędne do uratowania osoby najbliższej.

Apelujemy także o przeprowadzenie rozmów ze swoimi najbliższymi, zwłaszcza z osobami starszymi aby uświadomić ich o istniejących zagrożeniach i uchronić przed  działaniem oszustów. W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu, którego rozmowa będzie dotyczyć pieniędzy należy jak najszybciej rozłączyć się i skontaktować z Policją pod numerem alarmowym 112.

 

sierż. Wojciech Zeszot