Za zniszczenie mienia w parku na Wyspie odpowie przed sądem - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Za zniszczenie mienia w parku na Wyspie odpowie przed sądem

Data publikacji 12.05.2020

Jeden z mieszkańców naszego miasta postanowił po swojemu upiększyć Park na Wyspie, jednak dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej, za swoje czyny będzie odpowiadać przed sądem.

W ostatnim czasie pilska wyspa jest zamknięta z uwagi na panujące tam roboty budowlane, co nie przeszkodziło jednak 18 letniemu mieszkańcowi Piły, który przeskoczył przez ogrodzenie i dostał się do środka. Mężczyzna mając ze sobą flamaster zaczął niszczyć mienie w postaci oznaczania elementów i urządzeń znajdujących się na Wyspie swoimi znakami. Zachowanie zostało zauważone przez operatora miejskiego monitoringu, który na miejsce skierował funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Strażnicy skutecznie ujęli sprawcę i przekazali go w ręce Policji. W toku dalszych czynności ustalono, iż mężczyzna uszkodził barierki ochronne mostu, rusztowanie sceny oraz kostkę brukową na terenie parku poprzez malowanie tych elementów flamastrem. Łączna wartość uszkodzonego mienia wynosi 1000zł, a sprawca tego czynu odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Piły na co dzień czuwają nie tylko widoczne patrole Policji i Straży Miejskiej, ale także blisko 30 kamer umieszczonych w różnych lokalizacjach naszego miasta, które są obsługiwane całodobowo przez operatorów Centrum Monitoringu Miejskiego.

sierż. Wojciech Zeszot