Areszt dla 31-letniego obywatela Gruzji - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Areszt dla 31-letniego obywatela Gruzji

Data publikacji 26.11.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież saszetki z pieniędzmi w kwocie ponad 4 tys. złotych. Kiedy jeden z pracowników firmy dostarczał towar do lokalu gastronomicznego, sprawca wykorzystał moment i zabrał z samochodu gotówkę. Na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w sierpniu br. Pracownik firmy zaopatrującej lokale gastronomiczne w asortyment spożywczy poinformował policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile, że został okradziony. Sprawca wykorzystując moment, gdzie mężczyzna dostarczał towar do jednego z barów, ukradł z samochodu saszetkę z pieniędzmi w kwocie ponad 4 tys. złotych.

Poszukiwaniem sprawcy zajęli się pilscy kryminalni. Policjanci na bieżąco analizowali wszystkie uzyskane w sprawie informacje. Funkcjonariusze wpadli na trop złodzieja, którym okazał się 31-letni obywatel Gruzji. 22 listopada br. pilscy kryminalni zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu obornickiego w jednym z hoteli. Przyznał się do popełnione czynu. Jak ustalili kryminalni, 31-latek wspólnie ze swoimi znajomymi podróżowali po kraju oraz Europie, ukrywając się przed organami ścigania.

Zatrzymany to 31-letni obywatel Gruzji. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kra do 5 lat więzienia.

 

Podkom. Żaneta Kowalska