Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 26.07.2019

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkają się z mieszkańcami naszego regionu wypoczywającymi nad jeziorami. Działania są prowadzone przez cały okres wakacyjny.

Wakacje trwają w najlepsze. To szczególny czas dla całej rodziny. Lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą, ale to także czas, gdzie dzieci korzystają z lokalnych form wypoczynku. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie powiatu pilskiego jak co roku czuwają policjanci z pilskiej komendy. Podczas wakacji głównie przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W związku z tym pilscy dzielnicowi odwiedzają osoby wypoczywające nad pilskimi jeziorami. Taki charakter pracy mundurowych ma służyć temu, aby wszyscy wypoczywający nad akwenami wiedzieli, jak bezpiecznie się bawić, a zarazem bezpiecznie wypoczywać. Tematem przewodnim tych spotkań jest bezpieczeństwo nad wodą, ale również podczas spotkań dzielnicowi przekazują elementarne zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży.


Podkom. Żaneta Kowalska