Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w pierwszym dniu Nowego Roku - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w pierwszym dniu Nowego Roku

Data publikacji 02.01.2019

3 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w Nowy Rok na ulicach naszego powiatu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile. „Rekordzistą” okazał się mężczyzna, który zdecydował się prowadzić swój samochód mając w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu i podróżując drogą krajową K-11 uderzył w inne auto.

Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, wzmożonych kontroli policyjnych, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem alkoholu.

W pierwszym dniu Nowego Roku funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu pilskiego zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. Wśród zatrzymanych osób dominowali kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący samochodem marki Fiat Doblo 55-letni mieszkaniec Piły, który w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promila alkoholu. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca podróżował drogą krajową K-11 i uderzył w samochód Toyota Rav4, a następnie uciekł. Jednak po po kilku minutach był już w rękach policjantów i trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed Sądem.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości AlcoBlow.

Przypominamy, że należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję.

Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych. A przecież ofiarą zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego może być ktoś dla nas bliski…

Pilscy funkcjonariusze zapowiadają, że działania mające na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących będą nadal kontynuowane!!! Informujemy, że nieodpowiedzialni kierowcy będą surowo karani i absolutnie nikt nie może liczyć na jakiekolwiek pobłażanie!!!


podkom. Żaneta Kowalska