Uważaj na fajerwerki! - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Uważaj na fajerwerki!

Data publikacji 28.12.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zorganizowali bardzo ciekawe zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wyrzysku i Osieku Nad Notecią. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariusze zaprezentowali jakie zagrożenie niesie za sobą używanie środków pirotechnicznych. Dzięki specjalnie przygotowanemu na tę okoliczność modelowi ręki, dzieci mogły zobaczyć jak niebezpieczny jest wybuch petardy trzymanej w dłoni.

Wspólna inicjatywa policjantów i Straży Miejskiej z Wyrzyska miały na celu kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa. W przeprowadzone działania włączyli się radni powiatowi, władze miasta Wyrzyska oraz grono pedagogiczne szkół podstawowych. Podczas zajęć, dzieci dowiedziały się, że nieumiejętne obchodzenie się z petardami może doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Na spotkaniu omówiono także, oddziaływanie środków pirotechnicznych na zachowanie naszych czteronożnych pupili oraz omówiono jak zabezpieczyć zwierzęta przed stresem wywołanym przez huk petard.

W tych ciekawych zajęciach udział wzięło ponad 350 uczniów.