Świąteczna akcja "Bombka czy rózga?" - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Świąteczna akcja "Bombka czy rózga?"

Data publikacji 21.12.2018

"Bombka czy rózga?" to świąteczna akcja profilaktyczna, która została przeprowadzona na ulicach Piły. Kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej spotkali się z niekonwencjonalnym sposobem „nagradzania” i „karania”... 

Głównym celem akcji było „nagradzanie” lub „karanie” w niekonwencjonalny sposób kierowców, którzy za zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę samochodem otrzymywali od policjantów i Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego bombki na świąteczne drzewko i słodkości, a za popełnione wykroczenie rózgę.

Inicjatywa organizatorów ma również na celu utrwalenie wśród kierowców, jak ważne jest nasze wspólne bezpieczeństwo i jak wiele my, jako użytkownicy dróg możemy zrobić  w tej dziedzinie poprzez prawidłowe i rozważne działanie. Organizatorzy akcji rozdawali również prezenty pasażerom. Wśród nich znalazły się elementy odblaskowe promujące Powiat Pilski oraz słodkie czekoladowe mikołaje.

Termin przeprowadzenia akcji został wybrany celowo. Jak co roku w okresie przedświątecznym na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Niestety proporcjonalnie do zwiększającej się w tych dniach ilości samochodów rośnie również ilość popełnianych przez kierowców wykroczeń. Należą do nich przede wszystkim nadmierna prędkość czy nieprzestrzeganie znaków drogowych.


Podkom. Żaneta Kowalska / foto: Powiat Pilski