38-latka ukradła kosmetyki o wartości 700 zł. - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

38-latka ukradła kosmetyki o wartości 700 zł.

Data publikacji 19.12.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 38-letnią mieszkankę Piły. Kobieta podejrzana jest o kradzież z hurtowni kosmetyków artykułów przemysłowych o wartości 700 zł. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

14 grudnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile wpłynęło zawiadomienie o kradzieży artykułów kosmetycznych z hurtowni znajdującej się na terenie Piły. Pokrzywdzony poinformował funkcjonariuszy, że prawdopodobnie kosmetyki ukradła kobieta, która wcześniej była na zakupach w hurtowni. Właściciel obiektu handlowego opisał kobietę, wskazał markę samochodu, którym przyjechała i oszacował straty na kwotę 700 zł.

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy rozpoczęli poszukiwania amatorki cudzego mienia. Po przeanalizowaniu zebranego materiału, funkcjonariusze ustalili osiedle, gdzie może przebywać kobieta. Gdy dotarli w ustalony rejon, szukali przede wszystkim pojazdu. Ale w pewnym momencie policjant zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zauważył na balkonie kobietę, która ubierała świąteczne drzewko. Odpowiadała rysopisowi tej kobiety, która ukradła kosmetyki.

Chwilę później była już w rękach stróżów prawa. Przyznała się, że ukradła kosmetyki. Planowała je dać w prezencie swoim najbliższym. Trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie. Teraz za popełnione przestępstwo 38-letnia mieszkanka Piły odpowie przed Sądem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.


 Podkom. Żaneta Kowalska