Policjanci sprawdzali stan techniczny i oświetlenie pojazdów - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Policjanci sprawdzali stan techniczny i oświetlenie pojazdów

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile na terenie powiatu pilskiego przeprowadzili działania pn. "Truck-Bus". Celem akcji była m.in. kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz eliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.  Funkcjonariusze wracali uwagę na jakość i stan oświetlenia pojazdów, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Pile akcje, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu organizuje cyklicznie. 29 listopada br. przeprowadzone zostały działania pn. „Truck-Bus”. Podstawowym zadaniem policjantów była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców.

W trakcie trwania akcji, funkcjonariusze biorący udział w działaniach skontrolowali łącznie 139 pojazdów, w tym 87 pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze ujawnili aż 65 wykroczeń związanych ze złym stanem technicznym pojazdów, związanych z nieprawidłowym zabezpieczeniem ładunku oraz przekroczeniem prędkości. Ponadto policjanci z pilskiej drogówki w trakcie prowadzonych działań zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych.

Podczas działań mundurowi także zwracali uwagę na na stan i jakość oświetlenia pojazdów, które mają niezwykły wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawnili aż 68 przypadków uszkodzenia oświetlenia w pojazdach.

Pilska Policja mając na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadza regularne działania ukierunkowane na eliminowanie zagrożeń występujących w tym obszarze. Dlatego podobne akcje będą cyklicznie przeprowadzana na drogach miasta i powiatu pilskiego.


podkom. Żaneta Kowalska