Numer alarmowy 997 przekierowany na 112! - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Numer alarmowy 997 przekierowany na 112!

Data publikacji 16.11.2018

Od dzisiaj tj. 16.11.2018r od godziny 13:00 w powiecie pilskim nastąpi przełączenie numeru alarmowego 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego tj. na numer 112. Numer 997 będzie nadal funkcjonował, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia.

We wrześniu 2018 roku w siedzibie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu odbyły się spotkania robocze z udziałem kierownictwa CPR oraz funkcjonariuszy Sztabu Policji i Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Poznaniu oraz KMP w Poznaniu, mające na celu ustalenie technicznych aspektów przedmiotowego procesu. W wyniku obustronnego porozumienia wypracowano rozwiązania dotyczące przepływu informacji pomiędzy stanowiskami kierowania KMP/KPP województwa wielkopolskiego, a operatorami CPR w Poznaniu.

Przejęcie obsługi zgłoszeń z numeru alarmowego 997 przez operatorów Centrów Powiadamiania Ratunkowego spowoduje odciążenie dyspozytorów służb ratunkowych.  Numery stacjonarne w Komendzie Powiatowej Policji w Pile i podległych jej jednostkach będą działać jak dotychczas. W zasadzie nic nie zmieni się w dotychczasowej obsłudze osób liczących na pomoc i dzwoniących na alarmowy numer, ponieważ w dalszym ciągu każda sprawa będzie przyjęta i we właściwy sposób zakończona.


Podkom. Żaneta Kowalska