44-latek odpowie za kradzież dokumentów, pieniędzy i posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

44-latek odpowie za kradzież dokumentów, pieniędzy i posiadanie narkotyków

Data publikacji 13.11.2018

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z pilskiej komendy zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Piły podejrzany jest o kradzież portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz pieniądze w kwocie blisko 1 tys. złotych. Dodatkowo mundurowi u mężczyzny zabezpieczyli kilka porcji narkotyków. Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Mieszkanka Piły poinformowała policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile, że 09 listopada br. w godzinach wieczornych została okradziona. Pokrzywdzona oświadczyła, że straciła portfel z zawartością dokumentów, karty bankomatowej oraz pieniędzy w kwocie blisko 1 tys. złotych. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, a funkcjonariusze zajęli się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Amator cudzego mienia długo nie cieszył się wolnością, gdyż dwa później wpadł w ręce mundurowych. Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 44-letniego mężczyznę w centrum Piły. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Oświadczył, że okradł kobietę będąc w jednym ze sklepów mieszczących się na terenie miasta, ponieważ potrzebował pieniądzy.

Dodatkowo policjanci podczas przeszukania ujawnili u zatrzymanego mężczyzny kilka porcji narkotyków w postaci amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwa odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 5 lat.


Podkom. Żaneta Kowalska