Aktualności

Policjanci zatrzymali 24-latka, który jechał pod wpływem narkotyków i uderzył w motocyklistę

Data publikacji 08.11.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Ujście. Nieodpowiedzialny kierowca prowadząc swój samochód marki Opel był pod wpływem narkotyków i uderzył w motocyklistę. Poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala, a sprawca trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu kara nawet kilku lat więzienia.

Kolejny raz okazało się, że mimo zaostrzonych przepisów, a także  tragicznych zdarzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu na naszych ulicach można spotkać kierowców prowadzących swój pojazd pod wpływem narkotyków, czy alkoholu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile pełniąc służbę na terenie powiatu pilskiego, otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Ujście doszło do wypadku. Funkcjonariusze pojechali natychmiast na miejsce zdarzenia i ustalili, że 24-letni mieszkaniec gminy Ujście kierując pojazdem marki Opel Meriva nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego motocyklistę. 52-letni pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Okazało się, że kierujący pojazdem osobowym znajdował się pod wpływem narkotyków. Mundurowi natychmiast zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu kara nawet kilku lat więzienia.

Apelujemy o zdrowy rozsądek, czujność i rozwagę na drodze!!! Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po używkach!!! Możesz zabić siebie i innych!!!


podkom. Żaneta Kowalska