Mundurowi promowali zawód policjanta - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Mundurowi promowali zawód policjanta

Data publikacji 18.10.2018

Komendę Powiatową Policji w Pile odwiedzili uczniowie klas mundurowych z Liceum przy Teatralnej w Pile. Podczas wizyty młodzież miała okazję poznać tajniki pracy Policji. Dla przyszłych kandydatów do służby w Policji funkcjonariusze przygotowali prospekty zawierające informacje na temat zasad doboru do służby.

17 października br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie z uczniami klas pierwszych o profilu mundurowym z Liceum przy Teatralnej w Pile. Funkcjonariusze przybliżyli specyfikę służby w poszczególnych pionach i wydziałach pilskiej jednostki. Mundurowi wyjaśnili także uczniom jak przebiega proces rekrutacji, począwszy od testu wiedzy ogólnej poprzez test sprawności fizycznej oraz jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy w Policji.

Młodzież z uwagą słuchała policjantów i choć dużo przed nimi nauki, to wielu z nich deklarowało, że w przyszłości wstąpi w szeregi Policji. Policjanci rozdali ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które kandydat musi spełniać. Mundurowi podkreślili walory pracy, która daje wiele satysfakcji z służby, możliwości rozwijania swoich zainteresowań, pasji i umiejętności oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

podkom. Żaneta Kowalska