KWP - Wicemistrzostwo Polski dla drużyny z Wielkopolski

Data publikacji 17.09.2018

W dniach 12-13 września 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Halowej zorganizowane przez Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach. Zawody zostały objęte honorowym patronatem przez Komendanta Głównego Policji. Drużyna z Wielkopolski, po zaciętej walce, stanęła na drugim stopniu podium. Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu reprezentował także policjant z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy – sierż. sztab. Roman Pilch.

Do rywalizacji stanęło 11 drużyn. Policjanci KWP w Poznaniu zdobyli srebrne medale ulegając w meczu finałowym 3-1 drużynie KWP Katowice. III miejsce zajęła drużyna KWP w Bydgoszczy pokonując drużynę KWP Opole 3-1. Najlepszym atakującym turnieju został zawodnik KWP Poznań – sierż. szt. Roman Pilch z KPP w Pile.

Tego typu zawody to okazja, zarówno do sportowej rywalizacji, jak również do spotkania i wymiany doświadczeń z kolegami z całego kraju.

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Juszyński.