KWP/PIŁA Policjanci zabezpieczyli blisko 800 kg liści tytoniu - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

KWP/PIŁA Policjanci zabezpieczyli blisko 800 kg liści tytoniu

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko 800 kg liści tytoniu, kilkanaście kg krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu 38-letniemu mężczyźnie, grozi wysoka kara grzywny. Mężczyzna był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi za więziennymi kratami.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymanym mężczyzną interesowali się od pewnego czasu. Śledczy ustalili, że mieszkaniec powiatu pilskiego będzie przewoził nielegalny towar. W związku z tym, policjanci przystąpili do realizacji. W działania włączyli się także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej I Referatu Realizacji Wielkopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Poznaniu.

09 listopada br. podczas wspólnych działań funkcjonariusze z Poznania i z Piły na terenie Poznania zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas kontroli samochodu, śledczy ujawnili 42 kartony z liśćmi tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze blisko 800 kg. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych u zatrzymanego mężczyzny, policjanci ujawnili kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także kilkaset kartoników do pakowania papierosów.

Ujawniony towar został zabezpieczony, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku wynosi blisko 400 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny. Mieszkaniec powiatu pilskiego był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi za więziennymi kratami.


podkom. Żaneta Kowalska