Ukradli farbę, bo chcieli zarobić... - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Ukradli farbę, bo chcieli zarobić...

Data publikacji 09.11.2017

Policjanci dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły. Mężczyźni są podejrzani o kradzież farby sprzed klatki schodowej, która przeznaczona była do remontu budynku mieszkalnego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 1 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 5 lat.

Pod koniec października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymali informację, że nieznani sprawcy spod klatki schodowej jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Kusocińskiego w Pile ukradli pojemniki z farbą przeznaczoną na remont budynku mieszkalnego. Firma wykonująca zlecone usługi oszacowała straty na kwotę blisko 1 tys. złotych.

W związku z przyjętym zawiadomieniem o popełnionym przestępstwie, policjanci z pilskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów i rozpytaniu świadków, dzielnicowi ustalili, że farbę ukradło dwóch mężczyzn, którzy mieszkają właśnie na tym osiedlu, gdzie doszło do kradzieży.

Dzielnicowi ustalili, gdzie mężczyźni najczęściej przebywają, bo jak się okazało, często zmieniają miejsce pobytu. 04 listopada br. policjanci zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Kusocińskiego w Pile, jednak nikt nie otworzył. Funkcjonariusze postanowili zaczekać. Po kilkudziesięciu minutach sprawcy kradzieży farby byli już w rękach mundurowych.

Jak poinformowali zatrzymani, pod koniec października wracali z imprezy do domu znajomego i zauważyli pojemniki z farbą, które stały przed klatką schodową, Więc postanowili, że zabiorą i sprzedadzą. Jednak jak oświadczyli, w tym dniu wypili zdecydowanie za dużo alkoholu i nie wiedzą, co z farba się stało. Za popełnione przestępstwo mężczyznom w wieku 38 lat grozi kara więzienia do 5 lat.


podkom. Żaneta Kowalska