Pilscy policjanci na VIII Pilskich Subregionalnych Targach Pracy i Kariery - Aktualności - KPP Piła

Aktualności

Pilscy policjanci na VIII Pilskich Subregionalnych Targach Pracy i Kariery

Data publikacji 20.10.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wzięli udział w VIII edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery. Funkcjonariusze przygotowali stoisko promocyjne, gdzie opowiadali młodym ludziom o pracy Policji i zachęcali do wstąpienia w szeregi służb mundurowych.

20 października br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z młodymi ludźmi, którzy niebawem staną przed jedną z ważniejszych decyzji w życiu, a więc przed wyborem szkoły średniej oraz zawodu. Tegoroczna jesienna edycja VIII Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery odbyła się tradycyjnie w Inwest-Parku. Policjanci przygotowali stoisko promocyjne w ramach strefy targów edukacyjnych. Pilskim policjantom towarzyszyli funkcjonariusze ze Szkoły Policji w Pile.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile opowiadali młodym ludziom, którzy odwiedzili policyjne stoisko, o pracy w Policji. Funkcjonariusze zachęcali uczniów i absolwentów szkół średnich oraz uczniów ostatnich klas gimnazjalnych do wstąpienia w szeregi służb mundurowych. Mundurowi podkreślali, że służba jest atrakcyjna przede wszystkim dla osób, które nie są obojętne wobec wszelkich form łamania prawa i chcą pomagać innych ludziom, dbając o ich bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. Służba w Policji, szczególnie dla młodych ludzi, może być bardzo ważnym kierunkiem w wyborze przyszłej drogi życiowej.

podkom. Żaneta Kowalska