Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Odblask to nie obciach" . "Magiczna" tuba uświadamia, jak ważne są odblaski

Data publikacji 18.08.2017

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile zainaugurowano akcję "Odblask to nie obciach". Ideą akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem świadomie widocznym na drodze oraz promocja używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych. A do tego będzie służyła policjantom "Magiczna tuba".

Celem tej akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem świadomie widocznym na drodze oraz promocją używania elementów odblaskowych głównie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych. Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację „urządzenia” nazwanego „magiczną” tubą. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymali z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile trzy "magiczne" tuby. Funkcjonariusze podczas spotkań związanych z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym i promowaniem noszenia odblasków, będą wykorzystywać "magiczne" tuby.

Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy możemy zaprezentować symulację drogową „po ciemku”. W ten sposób chcemy zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, zmienić sposób myślenia i podejścia do problemu bezpieczeństwa na drodze tak wśród najmłodszych jak i ich rodziców, promować noszenie odblasków.

W ramach inauguracji akcji zaprezentowano także autobus pilskiego MZK, którego tył został oklejony odblaskowym hasłem "Odblask to nie obciach" oraz logotypami partnerów akcji: Komendy Powiatowej Policji w Pile, Miejskiego Zakład Komunikacji w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Atrium Kasztanowa, Premio Opony Nowak, Agencji Reklamowej Kameleon Colours, oraz grupy "Sławek & Przyjaciele" z Bydgoszczy.

podkom. Żaneta Kowalska