Komenda Powiatowa Policji w Pile
Piła - Niszczył banery wyborcze | Drukuj |
Autor: kom. Tomasz Wojciechowski   
08.11.2010.

kajdanki3Pilscy funkcjonariusze zatrzymali w minioną sobotę 23 letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o uszkodzenie pięciu banerów na szkodę jednego z komitetów wyborczych.  Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Około północy jeden z policjantów pełniący służbę w budynku pilskiej komendy usłyszał dochodzące z ulicy podejrzane odgłosy. Kiedy funkcjonariusz wyjrzał za okno zauważył mężczyznę, który niszczył znajdujący się tam baner wyborczy. Natychmiast drogą radiową powiadomił o tym fakcie dyżurnego, który wysłał w pościg za podejrzanym mężczyzną patrol interwencyjny. 

Kilka minut później na ulicy Podchorążych policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy uszkodzenia banera wyborczego. Po chwili był on już w rękach mundurowych. Podczas zatrzymania funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim nóż, którym jak się okazało później niszczył znajdujące się na terenie miasta banery wyborcze. Mężczyzna trafił on do policyjnego aresztu. 

Podczas przesłuchania na komendzie okazało się, że zatrzymany mężczyzna w przeciągu kilku ostatnich dni zniszczył na terenie Piły pięć banerów wyborczych. Przedstawiciel komitetu wyborczego, którego mienie zniszczył wandal, oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych.  

To pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego 23 letniego mieszkańca Piły. Nie był on w przeszłości notowany przez Policję. Teraz za popełnione przestępstwo może trafić za kratki nawet na 5 lat.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
Dobór do Policji
dobor
www.pyrek.pl
informacje-z-odpraw.jpg
308.jpg
z_skrzynka.jpg
telefon_zaufania.gif
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
Pomoc Ofiarom Przestępstw
pop
Telefon zaufania
Napisz do dzielnicowego
napisz_do_dzielnicowego
Ankieta
czy_czujesz_sie_bezpiecznie
INFOR. SERWIS POLICYJNY
isp
Popularne