KPP Piła

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda

Najczęściej czytane

 1. Piła - Kryminalni zabezpieczyli narkotyki

  Pilscy kryminalni w jednym z pilskich mieszkań zabezpieczyli prawie 800 gramów amfetaminy, marihuanę i ponad kilkaset tabletek extasy. Właściciel zabronionych substancji usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją Sądu trafił na 3 m-ce do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 2. Piła - Policjanci podsumowują swoją pracę

  20 stycznia br. w sali konferencyjnej pilskiej jednostki Policji odbyła się odprawa roczna policjantów z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Piotra Skrzypkowiaka, kadry kierowniczej, pracowników cywilnych oraz przedstawicieli związków zawodowych. Podczas odprawy podsumowano pracę pilskich policjantów w 2016 r. Zostały także omówione priorytety do zrealizowania na rok 2017.

 3. Ujście – Sprawca kradzieży i posiadacz narkotyków w rękach ujskich policjantów

  Pod koniec ubiegłego tygodnia patrolowcy z Posterunku Policji w Ujściu przy legitymowanym mężczyźnie ujawnili narkotyki. Dzień wcześniej ujscy funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży kół od przyczepy podłodziowej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Za kradzież grozi sprawcy do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat.

 4. Piła - policjanci promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie mające służyć obywatelom. Aby z informacją o „Mapie” dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podjęli działania propagujące to narzędzie. W tym celu udali się do instytucji powołanych w celu utrzymywania porządku oraz miejsc użyteczności publicznej.

 5. Wyrzysk - Policjanci zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę

  Policjanci z Wyrzyska zatrzymali 23-latka podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. W mieszkaniu mężczyzny stróże prawa znaleźli amfetaminę i marihuanę. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 6. Awanse w pilskiej Policji

  Od wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Pile ma nowego Naczelnika Wydziału Ogólnego w osobie podinsp. Arkadiusza Pawlaka oraz Z-cę Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, którym został podkom. Krzysztof Koła. Rozkazy personalne o mianowaniu wymienionych funkcjonariuszy na stanowiska naczelnikowskie wręczył Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak.

 7. Piła - Pies wywęszył narkotyki ukryte w pojeździe

  Policjanci z pilskiej patrolówki zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany. Do znalezienia części zabronionego środka, ukrytego w samochodzie, przyczynił się policyjny pies służbowy . Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zarzuty w sprawie usłyszało dwóch mieszkańców gminy Ujście.

 8. Piła- Pilscy policjanci wsparli akcję krwiodawstwa i pomogli pobić rekord w ilości pobranej krwi

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile na czele ze swoim Komendantem Powiatowym mł. insp. Piotrem Skrzypkowiakiem i jego z-cą kom. Robertem Kossakiem oddali wczoraj krew wspierając tym samym próbę bicia rekordu Polski w ilości oddanej krwi w jednym dniu. Akcja ta miała miejsce w Pile i przebiegała pod nazwą „Podaruj serce! Oddaj Krew”. Rekord został pobity!

 9. Wyrzysk - Debata społeczna o bezpieczeństwie

  W wyrzyskiej szkole podstawowej odbyła się pierwsza w tym roku debata społeczna zorganizowana przez policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku i z podległych posterunków. W czasie spotkania funkcjonariusze przybliżyli zgromadzonym Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, omówili wyniki swojej pracy za rok uprzedni oraz wysłuchali oczekiwań zebranych w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

 10. Piła - Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile

  W miniony piątek Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Piotr Skrzypkowiak wraz ze swoim I Zastępcą mł. insp. Sławomirem Sobańskim i Zastępcą kom. Robertem Kossakiem uczestniczył w uroczystym pożegnaniu Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Romana Sobczaka.