Komenda Powiatowa Policji w Pile
Aktualności
Kampania - Kochasz? STOP wariatom drogowym | Drukuj |
Autor: kom. Andrzej Latosiński   
31.07.2014.

1-140121 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

…więcej
 
Piła - Apelujemy o rozsądek | Drukuj |
Autor: kom. Andrzej Latosiński   
30.07.2014.

kogut_policyjnyW niedzielę 20 lipca otrzymaliśmy niepokojącą informację o uwięzionym psie na balkonie na jednym z pilskich osiedli. Właściciel zwierzęcia bezmyślnie pozostawił go już w sobotni wieczór, nie przejmując się jego losem, a sam w najlepsze poszedł odpoczywać. Snu nie zakłóciło mu nawet szczekanie i piszczenie psa. Na szczęście podjęta interwencja wspólnie z Państwową Strażą Pożarną oraz lekarzem weterynarii pozwoliła uratować zwierzę.

…więcej
 
Osiek Nad Notecią - Przywłaszczył pieniądze i dokumenty | Drukuj |
Autor: kom. Andrzej Latosiński   
29.07.2014.

kajdanki3Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali sprawcę przywłaszczenia dokumentów oraz pieniędzy w kwocie 3700 zł. które pozostawił na myjni mieszkaniec Osieka nad Notecią. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Ujście - Włamanie do plebanii | Drukuj |
Autor: sierż.sztab. Anna Starzyńska   
29.07.2014.

kajdanki_na_kodeksieDynamiczna akcja policjantów Posterunku Policji w Ujściu pozwoliła na zatrzymanie sprawcy  wielokrotnych włamań na plebanię na terenie gminy Ujście. Włamywacz regularnie dokonywał kradzieży pieniędzy. Łupem padła kwota ponad 7 tysięcy złotych. 18-latek został zatrzymany przez policjantów w pościgu tuż po dokonanym w niedzielę włamaniu. W trakcie czynności zabezpieczono pieniądze pochodzące z przestępstwa.

…więcej
 
Piła - dziecko pozostawione bez opieki | Drukuj |
Autor: sierż.sztab. Anna Starzyńska   
29.07.2014.

policja_bokW czwartek oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał niepokojący sygnał o płaczącym dziecku w mieszkaniu na jednym z pilskich osiedli. Na miejscu był już policjant – w czasie wolnym od służby, który bez chwili zawahania wszedł na balkon, by sprawdzić, czy maluchowi nic nie grozi. Jak się okazało 2-letnia dziewczynka była pozostawiona bez opieki rodzicielskiej. Funkcjonariusz do czasu przybycia służb rozmawiał z wystraszonym dzieckiem. Na miejsce przyjechała Państwowa Straż Pożarna oraz pogotowie, którzy udzieli pomocy. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało. Dla zapewnienia opieki trafiła do pogotowia opiekuńczego. Matka dziecka dotarła do pilskiej komendy dopiero po kilku godzinach od zdarzenia. Była nietrzeźwa.

…więcej
 
Komendant Główny Policji: Poprawia się stan bezpieczeństwa w Polsce | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
28.07.2014.
W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.
…więcej
 
Premier na Święcie Policji | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
28.07.2014.

Dla przygniatającej większości Polaków słowo „Policja” jest synonimem słowa „bezpieczeństwo”. Chcę was zapewnić, że niezależnie od sytuacji, w jakiej się czasami musicie znaleźć, niezależnie od środków i narzędzi, jakich musicie czasami użyć, władza publiczna, państwo polskie, będzie po waszej stronie - powiedział premier Donald Tusk podczas obchodów 95-lecia polskiej Policji.

…więcej
 
Centralne Obchody Święta Policji | Drukuj |
Autor: Rzecznik Prasowy   
28.07.2014.

Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 18 z 1374
debaty społeczne
Racism. Say it. Fight it.
Dobór do Policji
dobor
www.pyrek.pl
informacje-z-odpraw.jpg
308.jpg
z_skrzynka.jpg
telefon_zaufania.gif
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
Pomoc Ofiarom Przestępstw
pop
Telefon zaufania
Napisz do dzielnicowego
napisz_do_dzielnicowego
Ankieta
czy_czujesz_sie_bezpiecznie
INFOR. SERWIS POLICYJNY
isp
Popularne