KPP Piła

DOBÓR DO POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
CAŁODOBOWY BEZPŁATNY OGÓLNOPOLSKI TELEFON DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
Sprawdź swoje punkty karne
Głuchoniemi
Dopalacze kradną życie
Zaobserwowałeś niepokojącą sytuację?

Najczęściej czytane

 1. Wyróżnienia, podziękowania i priorytety Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastiana Cichockiego

  W sali konferencyjnej w pilskiej komendzie odbyła się uroczysta odprawa służbowa kadry kierowniczej, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki wyróżnił policjantów dzielnicowych za zaangażowanie oraz wzorowe pełnienie służby, a także rozkazem personalnym mianował na stanowisko Oficera Prasowego mł. asp. Żanetę Kowalską. Szef pilskich policjantów podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za dobrą pracę oraz wskazał priorytety w pracy na najbliższy czas.

 2. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Wczoraj w Pile odbyły się obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach udział wziął pełniący obowiązki Komendanta Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki, który w delegacji z Panią Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Beatą Różniak-Krzeszewską i Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Rafałem Mrowińskim złożył symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Stanisława Staszica.

 3. Wyróżnienia dla policjantów na XXIII Wielkopolskim Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej

  Pięciu policjantów z Komisariatu Policji w Wyrzysku zostało wyróżnionych i odznaczonych medalami za zasługi dla rozwoju pilskiego łowiectwa podczas XXIII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej. W uroczystości udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Pile mł. insp. Sebastian Cichocki.

 4. Jak skutecznie pozbawiać sprawców "owoców" przestępstwa, czyli szkolenie z zakresu odzyskiwania mienia

  W Komendzie Powiatowej w Pile na zaproszenie jej szefa mł. insp. Sebastiana Cichockiego gościli na panelu szkoleniowym Naczelnik Współpracy Krajowej Ministerstwa Finansów Wojciech Ryżowski oraz Radca Wydziału do spraw Odzyskiwania Mienia Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji mł. insp. Piotr Trzciński. Jako niekwestionowani krajowi eksperci z obszaru szeroko rozumianego systemu odzyskiwania mienia w Polsce, eksperci kompleksowo i merytorycznie odnieśli się do nowych regulacji prawnych, które weszły 26 kwietnia br. związanych z tzw. konfiskatą rozszerzoną, większymi możliwościami prawnymi Policji w ustalaniu składników majątkowych sprawców przestępstw oraz zagadnieniami przeciwdziałania „praniu brudnych pieniędzy” oraz współpracy organów ścigania z Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej.

 5. O krok od śmierci… ugodził nożem... i trafił do aresztu

  Przed północą Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile odebrał telefon, w którym usłyszał, że potrzebna jest pomoc, gdyż na ulicy leży mężczyzna z raną brzucha i krwawi. Natychmiastowe i bardzo zdecydowane działania policjantów doprowadziły do błyskawicznego zatrzymania sprawcy uszkodzenia ciała, któremu za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

 6. Ponad 200 porcji marihuany nie trafi na rynek

  Policjanci Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z pilskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły, który ukrywał w swoim domu ponad 200 porcji marihuany. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

 7. SIERŻ. PYREK Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

  W tym tygodniu policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedzali przedszkola na terenie powiatu pilskiego, gdzie z najmłodszymi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wraz z nimi podróżował wyjątkowy gość – maskotka Wielkopolskiej Policji, sierż. Pyrek.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Akcja Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

  Do szczególnie zagrożonej grupy uczestników ruchu drogowego należą piesi i rowerzyści. Głównymi powodami wypadków z ich udziałem są m.in: brak oświetlenia dróg, brak wyznaczonego obszaru do poruszania się pieszych oraz rowerzystów po drodze poza terenem zabudowanym. Dlatego też policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili działania pod hasłem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Niestety wyniki nie są zadowalające...

 10. Pijani przyjechali do lasu po drzewo

  50-letni mężczyzna oraz trzech towarzyszących mu mieszkańców gminy Ujście zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży drzewa z lasu. Wartość dębu została oszacowana na kwotę ponad 1600 złotych. Dodatkowo wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu.